Son Haberler
Anasayfa / ELECTRONIC / Maker Faire: Meccano Shows Off Two New Humanoid Robots (İnsansı Robotlar)

Maker Faire: Meccano Shows Off Two New Humanoid Robots (İnsansı Robotlar)

Orijinal Meccanò kavramı ilk 1901 yılında tanıtılan zaman en azından mekanik yapıları, bağlantıları ve hareketlerin kavramı prototip birlikte hack kullanıcılara etkin, son derece yenilikçi ve heyecan verici oldu. mühendisler, araştırmacılar ve genç öğrencilerin Onbinlerce hayallerini gerçekleştirmede iyi kullanmak için Meccanò kitleri koydu. Onlar Meccanò metal şeritler, parantez, kirişler, tekerlekler ve diğer bileşenleri ile deneyerek, çalıştı ve ne başarısız ne öğrendim. Şimdi, üzerinde yüzyıl sonra, Şirket, Bay Area Maker Faire gösterişe iki yarı-insansı robot kitleri tanıttı.

Yıllar geçtikçe, Meccanò marka mumlu ve popülaritesi azaldı ve bugün biraz eski okul veya tarihli görünebilir. Şirket ortaklık şu anda kendi kaderini kontrol eden emin olmak zor o kadar çok kez kaymıştır. Bununla birlikte, Meccanò kitleri hala sürekli temel vaatlerini yerine. Eğer ölçekli model parçalarını kullanarak, bazı elektronik entegrasyonu ile model mekanik yapıları yardımcı olan bir kit ilgileniyorsanız, o zaman Meccanò kesinlikle dikkate değer.

onlar do not walk olsa “** Meccanoid G15KS **” ve “** Meccanoid G15 **” adlı iki yeni robot kitleri, genel şekli temelde insansı vardır. Öğrenilmiş Akıllı Hareketi açılımı bir * kolay programlama seçeneği * Dahili Meccanò ** LIM ** adlı aldığını vardır. Robotik aşina olanlar yakalamak ve Play gibi bu tanıyacaktır – temelde komuta oynatmadan sonra pozlar veya eylemleri yakalama.

Söylemeye gerek yok, şirket aynı zamanda Bluetooth robotları kontrol ve bazı ek programlama özelliği içerir bir akıllı telefon / tablet uygulaması (iOS ve Android) yayımladı.

Daha küçük robotu (G15) uzun boylu hemen altında 2 ayak, onun daha geniş daha yetenekli ikiz (G15KS) yarısı yüksekliği duruyor. robotlar ayakları sürücü 2 motorların yanı sıra, G15 G15KS kol ve kafa hareketi için 8 servolar sahipken kol hareketini kontrol 4 servo içerir.